Osuszacze powietrza

Jaki osuszacz powietrza

Osuszacz powietrza przyspiesza schnięcie budynku i zapobiega powstawaniu pleśni i korozji

Profesjonalne osuszacze powietrza należą dziś do standardowych rozwiązań w budownictwie, przemyśle i muzeach. Przyczyna jest oczywista: osuszacze powietrza przyspieszają schnięcie budynków, zapobiegają powstawaniu pleśni i korozji i chronią w ten sposób cenne dobra. 

Jaki osuszacz powietrza kupić – porównywanie jest opłacalne…

Skoro osuszacze powietrza tak dobrze się sprawdziły w osuszaniu budynków w trakcie budowy to coraz częściej sięgają po nie użytkownicy prywatnych posesji oraz właściciele sklepów i małych firm. Jednak nie każda oferta, jaka jest na rynku, zapewni to, o czym na pierwszy rzut oka stara się nas przekonać sprzedawca. Szczególnie w segmencie małych osuszaczy występują duże różnice jakości – na przykład w kwestii wydajności osuszania w niskim zakresie temperatur (< 15 °C).

To, co na pierwszy rzut oka wydaje się często podobne, przy bliższym sprawdzeniu – przede wszystkim metodą porównania zastosowanych podzespołów – zdradza duże różnice jakościowe. 

Postaw na bezpieczeństwo wybierając nasze osuszacze powietrza i korzystaj z długoletniego doświadczenia, gdyż jako pierwsza firma w Polsce wprowadziliśmy do usług osuszania budynków kondensacyjne osuszacze powietrza. Kondensacyjne osuszacze powietrza to takie które wykraplają wodę z powietrza i odprowadzają do zbiornika. Lepiej działają w wyższej temperaturze otoczenia dlatego nie zaleca się ich do zimnych , nieogrzewanych pomieszczeń. 

Jaki osuszacz powietrza wybrać ?

Z szerokiej oferty osuszaczy domowych możesz wybrać osuszacz który będzie dopasowany do Twojego mieszkania czy domu.

W przypadku różnych producentów domowych osuszaczy powietrza zalecenia odnośnie zastosowania danego urządzenia opierają się często na standardowych parametrach mierzonych w dość nietypowych warunkach otoczenia które faktycznie są nie do osiągnięcia . A dokładniej są to wartości maksymalne, np. temperatura powietrza 35 °C przy względnej wilgotności powietrza wynoszącej 90%. Takie wartości są osiągalne w zasadzie tylko w warunkach laboratoryjnych. Aby można było optymalnie dobrać osuszacz do jego realnego zastosowania, należy mieć na uwadze warunki panujące w danym pomieszczeniu oraz jego kubaturę.

W nieogrzewanych pomieszczeniach, w których przez długi okres czasu jest temperatura < 15 °C, do efektywnego osuszania potrzebny jest osuszacz adsorpcyjny

Domowe adsorpcyjne osuszacze powietrza

Osuszacz powietrza adsorpcyjny MeacoDD8LJunior

1 320,00 
Ten adsorpcyjny osuszacz powietrza świetnie nadaje się do małych, nieogrzewanych pomieszczeń. Posiada wydajność do 8 l./24 h stworzony z myślą o nieogrzewanych pomieszczeniach takich jak garaże, piwnice, strychy, łodzie, domki letniskowe...

Osuszacz powietrza adsorpcyjny TTR400

13 200,00 
Wytrzymały osuszacz adsorpcyjny made in Germany z wydajnością osuszania ok. 1,2 kg/h. Niewielki ciężar pozwala na jego elastyczne użycie. Wyróżnia się niewielką wagą, poręcznością i dużą mocą, dzięki czemu przeznaczony jest on do szerokiego zastosowania.

Osuszacz powietrza domowy z jonizatorem MeacoDD8L

1 390,00 
Według Land Rover World Meaco DD8L jest wspaniałym wielofunkcyjnym urządzeniem. Miesięcznik Boat napisał, że jest to idealny "osuszacz pokładowy". Jest używany przez dziesiątki tysięcy rodzin w Wielkiej Brytanii, by radzić sobie z wilgocią. Stworzony z myślą o nieogrzewanych pomieszczeniach takich jak:piwnice, garaże, strychy, łodzie...

Related Posts